Wczytuję dane...

Acqua di Parma

Acqua di Parma, włoska firma założona w 1916 roku w Parmie. Acqua di Parma jest symbolem włoskiego luksusu, elegancji i wyrafinowania.

Carlo Magnani, włoski baron zdobywając wiedzę perfumeryjną i doświadczenie z podróży po świecie wraz z parmeńskimi perfumiarzami podjęli decyzję na wykreowanie perfum, który miały odzwierciedlać piękno włoskiego stylu. Pierwsze perfumy Colonia wprowadzili w 1916 roku. Z początku były produkowane w małej fabryce i używane głównie przez mężczyzn do perfumowania chusteczek. W tych czasach używano perfum intensywnych i mocnych. Lekka i orzeźwiająca Colonia potrzebowała czasu na odegranie swojej roli. W latach 30tych wzrastała popularność na lekkie wody kolońskie, co wiązało się z jej popytem i wzrostem produkcji.

    

W latach 50tych perfumy Colonia odniosły niebywały sukces. W znacznym stopniu przyczynili się amerykańscy i europejscy aktorzy oraz celebryci odwiedzający Włochy. Perfumy Colonia stały się symblolem śródziemnomorskiego piękna. Acqua di Parma z małej fabryki przerodziła się w luksusowy Dom Mody. Po latach wielkiej popularności nastąpiły lata walki o przetrwanie firmy.

W 1990 roku wpływowi Włosi Della Valle, Luca Cordero Di Montezemolo i Paolo Borgomanero, zjednoczyli swoje siły i reaktywowali włoską tradycję i markę Acqua di Parma. Wprowadzili nowe kolekcje perfum, zapachów do wnętrz i wyroby skórzane. W 1998 roku Acqua di Parma otworzyła pierwsze sklepy w Mediolanie i Rzymie.

W 2003 roku markę Acqua di Parma przejął francuski koncern produktów luksusowych LVMH, który kontynuuje włoski styl i tradycję. Siedziba firmy Acqua di Parma mieści się w Mediolanie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram