Wczytuję dane...

Paco Rabanne

Perfumy Paco Rabanne są sławne, znane i cenione na całym świecie.

Paco Rabanne, właściwe nazwisko Francisco Rabaneda Cuervo, hiszpański projektant mody oraz perfum urodził się 18 lutego 1934 roku w Pasaia, w Kraju Basków. Po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii, matka wraz z 5–letnim Paco Rabanne przedostała się do Francji, gdzie nadała mu nowe imię.

Paco Rabanne od najmłodszych lat interesował się modą. Duży wkład w rozwijanie jego talentu kształtowała matka, która pracowała jako krawcowa w salonie Domu Mody Cristóbala Balenciagi, sławnego projektanta mody. Paco Rabanne z zawodu jest architektem, studiował architekturę w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu. Podczas studiów projektował biżuterię dla Balenciagi, Givenchy, Diora, Pierre Cardin, Nina Ricci. Własny Dom Mody założył w Paryżu w 1966 roku.

Sławę i uznanie zdobył z wykorzystywania we własnoręcznych projektach różnorodnych kolorów i nieszablonowych materiałów, jak papier, metal, plastik wraz z elementami futurystycznymi. Pierwsza jego kolekcja zatytułowana „12 niezniszczalnych sukienek we współczesnych materiałach”, z użyciem cekinów oraz blaszek, przedstawiała podejście i pomysły Paco Rabanne na eksperymentowanie zupełnie nowych wzorów w obecnej modzie przy użyciu niekonwencjonalnych produktów. Projektant innowatorskich sukienek z metalowych płytek na stałe wpisał się w karty historii mody. Znany jest za projekt kostiumów w filmie science fiction Barbarella – królowa galaktyki (1968), w których wystąpiła Jane Fonda. Dzięki kreacji kostiumów, film zyskał rangę kultowego, a stroje do dzisiaj inspirują kreatorów mody.

   

Pod koniec lat 60-tych Paco Rabanne rozpoczął współprace z firmą PUIG z Barcelony, co zaowocowało wprowadzeniem linii perfumeryjnej Paco Rabanne. W 1976 roku firma PIIG zbudowała pierwszą fabrykę perfum Paco Rabanne w Chartres we Francji.

Wysokiej jakości perfumy, oparte o nowoczesne trendy i oczekiwania klientów, są wysoko cenione i lubiane. W kolekcji marki Paco Rabanne możemy odnaleźć ponad 95 różnych kompozycji powstałych przy współpracy najzdolniejszych perfumiarzy oraz firmy PUIG. Najstarsza Calandre zbudowana wokół kwiatowo – metalicznej nuty pochodzi z 1969 roku. Ze znanych perfum dla kobiet i mężczyzn Paco z 1995 roku, damskich Pour Elle z 2003 roku, męskich Pour Homme z 1973 roku. Na uznanie zasługuje rock'n'rollowy Ultraviolet (1999), przebojowa kolekcja XS (2005) i Black XS (2005) oraz Ultrared (2008), 1 Million (2008) zamknięte w sztabce złota, Lady Million (2010) osadzone w kryształowym diamencie, Invictus (2013) zainspirowany duchem walki w pucharze zwycięzcy, Olympea (2015) z elementami wieńca laurowego oraz najnowsza gama zapachów Pacollection (2019), która prezentuje innowacyjne perfumy w nietłukących się opakowaniach, jako nowy zwrot w kierunku nowoczesności i luksusu.  

    

Bezpretensjonalna estetyka i piękno przenikające przez kolekcje flakonów i kompozycje zapachowe Paco Rabanne sprawiły, że perfumy Paco Rabanne odniosły globalny sukces, i stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek na świecie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram