Wczytuję dane...

Kosmetyki z mocznikiem - zbawienie dla suchej i wrażliwej skóry

Kosmetyki z mocznikiem - zbawienie dla suchej i wrażliwej skóry

Nazwa mocznik ma bardzo rożne skojarzenia. Trzeba wiedzieć, że mocznik wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym, nie ma nic wspólnego z fizjologicznym mocznikiem, uboczną substancją przemiany białek w organizmach, wydalaną z moczem i potem.

 

W 1828 roku niemiecki profesor chemii i medycyny, Friedrich Wöhler, jako pierwszy otrzymał mocznik - syntetyczny związek chemiczny na drodze reakcji chemicznej, z substancji całkowicie nieorganicznych, w procesie nazywanym syntezą Wöhlera. Obecnie wykorzystywany w kosmetyce mocznik wytwarzany jest syntetycznie w laboratorium w formie kryształków, które są całkowicie bezwonne i bezbarwne. Mocznik uzyskiwany jest w bezpośredniej reakcji dwutlenku węgla z amoniakiem, przy bardzo wysokim ciśnieniu oraz w wysokiej temperaturze.

 

Dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego nazwa mocznik jest określeniem potocznym, inaczej jest to diamid kwasu węglowego lub kardiamid. Z uwagi na jego nazwę, mimo że od bardzo wielu lat stosowany jest w różnych preparatach, dotychczas mało firm eksponowało jego nazwę mając na uwadze wydźwięk i skojarzenia tego słowa. 

Kardiamid, syntetycznie tworzony w laboratorium, wykorzystywany jest w lekach, balsamach, żelach, maściach, kremach. Przemysł kosmetyczny wykorzystuje ten związek, ponieważ jest on jednym z głównych składników naturalnego czynnika nawilżającego skórę, który odpowiada za nawodnienie warstwy rogowej naskórka. W dzisiejszych czasach mocznik staje się coraz bardziej popularnym składnikiem nawilżającym, wiele osób zachęca do korzystania z jego doskonałych właściwości leczniczych.
Dla osób o wyjątkowo suchej skórze niezależnie od przyczyny jej występowania, kosmetyki z mocznikiem są bardzo zalecane. Pomagają w naturalny sposób odpowiednio nawilżyć skórę, stabilizują poziom ph, przywracają napięcie i gładkość skóry.

 

Mocznik, o popularnej również nazwie urea, w zależności od stopnia natężenia stosowany jest w preparatach:

  • 2 proc. – pobudza i regeneruje naskórek /kremy nawilżające i regenerujące/,
  • 3-10 proc. – działa silnie nawilżająco i zmiękczająco, zwiększa ilość wody w warstwie rogowej naskórka /kremy, balsamy do rąk i stóp, żele pod prysznic/,
  • 10-30 proc – działa antybakteryjnie, powoduje złuszczanie oraz zwiększenie przepuszczalności warstwy rogowej skóry, a przez to ułatwia wnikanie składników aktywnych /tonik do skóry trądzikowej, balsamy do ciała dla skóry suchej i atopowej, kremy na suche partie ciała jak łokcie, kolana, pękające pięty/

                     

Mocznik jest znakomitym i niezastąpionym składnikiem dla skóry bardzo suchej, łuszczącej się oraz atopowej i trądzikowej. Pomaga w regeneracji naskórka, doskonale nawilża, złuszcza i uelastycznia skórę. Zwiększa jej przepuszczalność, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.   

Stosowanie kosmetyków z mocznikiem przynosi znakomite rezultaty. Warto, a nawet trzeba spróbować.

 

Polecamy kosmetyki z mocznikiem hiszpańskiej firmy Instituto Espanol z serii Urea. Produkty są bezzapachowe, bezwonne, bez parabenów i co najważniejsze, bardzo dobre i skuteczne.

 

Kosmetyki z mocznikiem znajdziesz tutaj: Kosmetyki Urea

Kosmetyki z Urea

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram