Loading...

Azzaro

Loris Azzaro /1933-2003/ - francuski projektant mody, założyciel Domu Mody AZZARO.

Loris Azzaro dzieciństwo i młodość spędził w Tunisie. Otoczony jaskrawymi kolorami, śródziemnomorskimi zapachami, niebieskim kolorem nieba i morza, zaczął projektować naszyjniki, torebki z koralików, bardzo spersonalizowaną biżuterię dla wymagających klientów. Jego kreacje spotkały się z bardzo dużym uznaniem. W 1962 roku Loris Azzaro postanowił przenieść się do Paryża, aby rozwijać swoją działalność w świecie mody. W krótkim czasie firma Azzaro odniosła wielki sukces. Jasne kolory tkanin w efektownych sukienkach zupełnie odmienne od w tych czasach modnej małej czarnej sukienki, jak i inne śmiałe kreacje oraz akcesoria modowe stały się nierozłącznym elementem ubioru wielu paryżanek i gwiazd kina.

W 1968 roku Loris Azzaro otworzył pierwszy Dom Mody w Paryżu przy 65 rue du Faubourg Saint-Honoré, który do dzisiaj jest flagowym salonem marki.

      

Pierwsze perfumy damskie Azzaro Couture Loris Azzaro wprowadził na rynek w 1975 roku. Kształt flakonu w kształcie pierścienia zainspirowany został z dzieła sztuki Salvadora Dali. Perfumy zapoczątkowały serię kolejnych edycji. Każdy flakon Azzaro Couture Prestige wykonywany był ręcznie pod zamówienie i ozdabiany kryształkami.

Pierwsze perfumy męskie Azzaro pour Homme ukazały się w 1978 roku. Perfumy emanujące uwodzeniem, stworzone dla mężczyzn kochających kobiety kochające mężczyzn. Azzaro Chrome wydane w 1996 roku odniosły niebywały sukces na rynku poprzez energetyzującą świeżość zapachu. Perfumy nazywane wielopokoleniowymi, odnoszą się do męskiej przyjaźni i relacji rodzinnych, męski zapach dla mężczyzny w każdym wieku. W 2003 roku powstały Azzaro Visit dla kobiet i mężczyzn, perfumy z przesłaniem do miejskiego stylu życia, w 2006 roku Azzaro Jetlag dla wielkich podróżników, w 2011 Azzaro Decibel w charakterystycznym flakonie przypominającym mikrofon dla miłośników muzyki. Dużym uznaniem cieszą się kolekcje wydane wspólnie dla młodych kobiet i mężczyzn do których należą Azzaro Now (2007), Azzaro Twin (2008) oraz Azzaro Duo (2011).

      

W gamie produktowej marki AZZARO możemy odnaleźć ponad 90 różnych kompozycji zapachowych powstałych przy współpracy najbardziej utalentowanych perfumiarzy. Z najnowszych to kolekcje Azzaro Wanted (2016) i Wanted Girl (2019), Mademoiselle Azzaro (2015), Azzaro pour Homme Sensual Blends (2018), Azzaro Splashes (2019) oraz Azzaro Sport (2020).

Perfumy Azzaro mają w sobie siłę ekstrawagancji, elegancji i odwagi, zawsze zapraszają do podróży, nie tylko po świecie mody.

Sort by: Show products

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram