Wczytuję dane...

Cacharel

Perfumy Cacharel to historia o miłości.

   

Francuski Dom Mody Cacharel, założony w 1962 roku przez Jeana Bousquet, oferuje gotowe ubrania do noszenia, akcesoria oraz perfumy.

Nazwę Cacharel Jean Bousquet przyjął od wędrownego ptaka wodnego. Cacharel to przyjęta lokalna francuska nazwa małej dzikiej kaczki Anas querquedula, zamieszkującej rozlewiska w Delcie Rodanu w Parku Narodowym Camargue.

   

Jean Bousquet urodził się w 1932 roku w Nîmes w południowo-wschodniej Francji. Od dzieciństwa zanurzony był w świecie ubrań, przebywał w otoczeniu krawców, artystów, projektantów. Jego ojciec był sprzedawcą maszyn do szycia, stąd bliskość mody małego wówczas Jeana przerodziła się w późniejszą fascynację.

Wykształcenie krawieckie zdobył w Szkole Technicznej w Nîmes. W 1956 roku przeprowadził się do Paryża, pracował jako stylista. Dwa lata później otworzył małą pracownię w modnej paryskiej dzielnicy Le Marais, w której na początku produkował męskie koszule. Nowemu, własnemu Domowi Mody nadał nazwę Cacharel. Zawsze interesowała go moda użytkowa. Chciał z własnymi projektami dotrzeć do osób potrzebujących modnych i swobodnych ubrań, zarówno do pracy, jak i na co dzień. W tym czasie odzież damska była zdominowana przez paryską haute couture.

Jeana Bousguet był jednym z pierwszych projektantów, który dla kobiet zaprojektował damską koszulę, z jednej strony elegancką, a z drugiej wygodną, przewiewną i łatwą do noszenia. Koszula z miękkiej krepy w kolorze pudrowego różu, która w 1963 roku trafiła na okładkę magazynu Elle z napisem Cacharel z miejsca stała się przełomem w karierze młodego Jeana Bousguet’a. Projektował dla wielkich firm krawieckich. Jego kolekcje masowo zaczęły pojawiać się w sklepach, jak i wprowadziły Dom Mody  Cacharel na arenę międzynarodową.

Kolekcje Cacharel zawsze odnosiły się do młodzieńczego stylu, kobiecości, lekkości ich noszenia wyrafinowania, a przy tym wszystkie w jasnych, pastelowych kolorach.

             

W 1978 roku Dom Mody Chacharel zlecił opracowanie kompozycji zapachowych koncernowi kosmetycznemu L’Oréal, który zapoczątkował historię perfumiarstwa Chacharel. Pierwsze perfumy Cacharel Anaïs Anaïs zostały wprowadzone na rynek w tym samym roku.

Anaïs Anaïs stały się znakiem rozpoznawczym dla milionów kobiet na całym świecie i do dzisiaj są na liście najlepiej sprzedających się perfum. Określane są jako jedne z najbardziej wpływowych perfum w historii perfumiarstwa oraz jako pierwszy zapach „miłości”. Kolejne premiery perfum w znacznym stopniu stały się klasykami.

Perfumy Cacharel to prawie 80 różnych kompozycji zapachowych. Pośród najbardziej rozpoznawalnych wyróżniamy:  Anaïs Anaïs (1978), LouLou (1987), Eden (1994), Noa (1998), Amor Amor (2003), Amor pour Homme (2006), Liberte (2007), Scarlett (2009), Anaïs Anaïs L'Original (2014),  Anaïs Anaïs Premier Delice (2014), Catch…Me (2012), Amor Amor L’Eau (2016), Agua de Amor Amor (2018), Yea I Am (2018).

                 

Cacharel stał się synonimem kobiecości, lekkości, młodości, czerpania radości z życia. Cacharel jest obecny na każdym etapie młodych kobiet, uosabia wszystkie radosne i cenne chwile.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram