Wczytuję dane...

Versace

Versace jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek mody, synonimem luksusu i dobrego stylu o znaczeniu międzynarodowym, cieszącą się uznaniem wśród szerokiego grona wielbicieli.

Versace, symbol włoskiego luksusu, to szeroki asortyment wysokojakościowej odzieży modowej i stylowej, biżuterii, zegarków, okularów, wyposażenia domu oraz perfum damskich i męskich. Wszystkie produkty oznaczone są charakterystycznym logo Medusy nawiązującej do antycznej kultury Grecji, której symbolem jest twarz kobiety otoczonej meandrem.

   

Nazwa firmy Versace pochodzi od nazwiska projektanta Gianniego Versace.

Gianni Versace (1946-1997) był dobrze zapowiadającym się projektantem mody i jednym z najbardziej utalentowanych. Dzieciństwo spędził w rodzinnym Reggio di Calabria w południowych Włoszech, nad cieśniną Mesyńską. Młody Gianni zanurzony był w świecie ubrań, pomagał swojej mamie z zawodu krawcowej w prowadzeniu pracowni krawieckiej i sklepu z konfekcją. W wieku 9 lat zaprojektował pierwszą sukienką, późniejsza konfekcja sprzedawana w sklepie była po części projektowana prze Gianniego. Podróżował po Europie, uczył się od innych projektantów tajników sztuki zawodu, fascynował się projektowaniem ubrań. Mając 22 lata wylansował pierwszą kolekcję letniej odzieży pod własnym nazwiskiem.

W wieku 26 lat wyjechał do Mediolanu, podjął się stworzenia kolekcji dla firmy włókienniczej Florentine Flowers. W latach 80-tych produkty włoskie podbijały rynki światowe, dla młodego projektanta była ta doskonała możliwość na rozpoczęcie własnej kariery w światowej stolicy mody. W 1978 roku zrealizował swoje marzenie i założył własną markę modową w Mediolanie. Pierwszy sklep powstał na prestiżowej ulicy Via Della Spiga w Mediolanie.

     

Gianni Versace był profesjonalistą, kontrolował każdy aspekt swojej marki, miał wizję rozwoju własnej firmy. Kolekcje Versace były innowatorskie, przejrzyste, czarujące i pełne barw. Przyjaźnił się z wieloma gwiazdami z branży muzycznej, jako pierwszy połączył modę z przemysłem muzycznym i marketingiem. Kiedy sławni przyjaciele Gianniego pojawiali się na sesjach zdjęciowych, pokazach mody, ceremoniach wręczania nagród, wiele osób zwracało uwagę w co są ubrani, tym samym pragnęli mieć sukienkę, torebkę, czy też ten sam pasek, który ma na sobie celebryta.

W krótkim czasie marka Versace stała się jedną z najważniejszych i najsłynniejszych marek w świecie mody.

Po tragicznej śmierci Gianniego firmę przejęło rodzeństwo, Santo Versace został dyrektorem generalnym, a Donatella Versace przejęła rolę dyrektora artystycznego i głównego projektanta przedsiębiorstwa. Donatella Versace do dziś kontynuuje działalność firmy. Wyznacza trendy współczesnej mody oraz stylu, należy do grona najbardziej znanych i cenionych projektantek mody.

     

Luksusowy sektor perfumeryjny Versace to gama około 60 perfum o różnych kompozycjach zapachowych stworzonych we współpracy z najlepszymi perfumiarzami.

Pierwsze szyprowe perfumy dla kobiet, nazwane własnym imieniem Gianni Versace, ukazały się w 1981 roku. W 1984 roku pojawił się na rynku pierwszy zapach męski L’Homme.

W 1988 roku firma Gianni Versace Profumi wykupiła prawa produkcji i dystrybucji perfum na rynki światowe, jednocześnie kładąc nacisk na jakość produktów oraz ich spójność z wizerunkiem marki. W kolejnych latach pojawiły się kolekcje damskie, męskie oraz skierowane do młodzieży: VE (1989), Blonde (1995), Versace Jeans (1994), Dreamer (1996), Versus (1998), Versace 2 Thousand (2000), Versace Essence (2000), Versace Woman (2000), Versus Time For (2001), Jeans Couture (2002),  Versace Man (2003), Crystal Noir (2004), Versace Man Eau Fraiche (2006), Versace pour Femme (2007), Versace pour Homme (2008), Gianni Versace Couture (2008), Bright Crystal (2006), Versense (2009), Vanitas (2011), Yellow Diamond (2011), Eros (2012).

    

Obok perfum Versace nikt nie przejdzie obojętnie, odzwierciedlają luksus, elegancję i uwodzenie z nutą włoskiego temperamentu. Większość z nich zdobywa miano kultowych oraz bestsellerów.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram