Wczytuję dane...

Thierry Mugler

Thierry Mugler – francuski projektant mody, fotograf, pisarz, reżyser, choreograf i kreator perfum sygnowanych własnym nazwiskiem, nieustannie rewolucjonizuje współczesną modę dzięki swojej wyjątkowej wizji i kreatywności.

   

Thierry Mugler urodził się 21 grudnia 1948 roku w Strasburgu we Francji. Uczęszczał do Wyższej Szkoły Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu, studiował projektowanie wnętrz oraz brał udział w lekcjach tańca w szkole baletowej, występował w Operze Narodowej. W wieku 24 lat opuścił rodzinne miasto, rozpoczął podróżowanie po świecie i na stałe przeprowadził się do Paryża. Karierę swoją rozpoczął jako stylista, projektował ubrania dla dużych Domów Mody w Paryżu, Mediolanie, Londynie i Barcelonie. W 1973 roku przedstawił pierwszą damską kolekcję zaprojektowaną przez siebie, która nazwał ultra - awangardową kobiecością „Café de Paris”, W kolejnym roku  założył własną firmę, a następnie otworzył pierwszy sklep w Paryżu.

Dwa lata później Thierry Mugler wprowadził pierwsze kolekcje męskie o wyraźnej męskiej sylwetce, rozpoznawalne przez klasyczne linie ubioru zdobione naramiennymi poduszkami. Jego ekscentryczne i przerysowane stroje inspirowane elementami z science fiction, a także elementami z natury, z precyzyjnymi cięciami stały się wizytówką Thierrego Muglera. Pomysłowe i wizjonerskie kolekcje niosły nowy, niepowtarzalny styl, W latach 80-tych XX wieku Thierry Mugler osiągnął sukces komercyjny, stał się międzynarodowej sławy projektantem mody. Kreślił i tworzył kostiumy dla gwiazd kina i mody, do filmów, teledysków. Wydał również kilka książek.

   

Największą sławę oraz uznanie przyniosła produkcja i kreacja perfum. Luksusowy sektor perfumeryjny Thierrego Muglera to obecnie kolekcja ponad 150 perfum o znakomitych kompozycjach zapachowych skomponowanych we współpracy z najlepszymi perfumiarzami. Do wszystkich perfum Thierry Mugler wykreował nazwy własne, koncepcje, kształty flakonów i kampanie reklamowe. 

W 1992 roku Thierry Mugler z bezgraniczną fantazją przedstawił pierwsze damskie anielskie perfumy Angel, które do dziś należą do bestsellerów, podobnie jak wydany w 1996 roku kultowy Angel Man, Thierry Mugler A*Men dla mężczyzn. 

Angel, niebiański diament jak gwiazda w galaktyce flakonów, wydana w ponad 50 różnych fasetowanych flakonach o niepowtarzalnym designie. A*Men to prawie 20 różnych odsłon perfum dla mężczyzn, Do rozpoznawalnych, bogatych kolekcji perfum Thierrego Muglera należą również:  Innocent (1998), Alien (2005), Mirror Mirror Collection (2008), Womanity (2010), Les Liqueurs de Parfum (2013), Aura (2017), Alien Man (2018).

    

Uznanym i rozpoznawalnym symbolem marki Thierrego Muglera jest gwiazda, symbolizująca szczęście i sukces, a kultowym kolorem - niebieski, kolor nieba, symbol wolności i przestrzeni. Niebiański kolor przywołuje piękno wszechświata, urzeczywistnia marzenia.

Perfumy Thierry’ego Muglera zawsze przenoszą do świata luksusu i fantazji.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram