Wczytuję dane...

Chloé

Chloé, francuski Dom Mody, jest jednym z najbardziej sławnych i rozpoznawalnych luksusowych marek na świecie.

Gaby Aghion (1921-2014) w wieku 19 lat przeprowadziła się z rodzinnej Aleksandrii w Egipcie do Paryża, aby wraz z Jacquesem Lenoirem w 1952 roku założyć firmę pod nazwą Chloé. Nazwę firmy Gaby zapożyczyła od imienia przyjaciółki, uznała że jest bardziej dźwięczne i wymowne niż jej własne.

     

Miała bardzo sprecyzowane ambicje i pionierskie pragnienia, chciała wprowadzić nową kolekcję ubrań, którą nazwała prêt-à-porter. Gaby Aghion przypisuje się jako pierwszej, która użyła słowa prêt-à-porter w znanym od tamtej pory znaczeniu. Pierwszy pokaz kolekcji miał miejsce w 1956 roku w Paryżu i zyskał bardzo duże poparcie oraz zainteresowanie wśród paryskiej klienteli korzystającej dotychczas z ubrań szytych na miarę, eleganckich i pełnych kurtuazji, ale też kosztownych. Luksusowe kolekcje Gaby Aghnion, wykonane z doskonałej jakości materiałów, stylowe i szykowne do noszenia na co dzień bardzo przypadły do gustu kobietom.

     

Odnosząc pierwsze sukcesy, Gaby mogła sobie pozwolić na zatrudnienie najlepszych projektantów mody. Kreatorzy mody Chloé zawsze stawiali na delikatne, pastelowe odcienie kolorów, na perfekcyjne jakościowo materiały wykonania ubrań oraz bogate zdobienia, jak kokardki i falbanki.

Marka mody zaczęła zdobywać coraz większe uznanie i stała się firmą o międzynarodowym znaczeniu. Ubraniami Chloé zaczęli również interesować się znani celebryci, jak Jacqueline Kennedy Onassis, Brigitte Bardot, Maria Callas, Grace Kelly.

       

Chloé to również świat kobiecych perfum. W wielu perfumach Chloé przewija się zmysłowa i pudrowa róża jako symbol kobiecości. elegancji i wytworności. Pierwsze perfumy Chloé powstały w 1975 roku. Do najbardziej znanych kolekcji należą: Chloé Eau de Parfum (2008), Love (2010), L’eau de Chloé  (2012), See by Chloé (2012), Roses de Chloé (2013), Love Story (2014), Chloé Absolu de Parfum (2017), Nomade (2018), Rose Naturelle (2022).

    

    

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram