Wczytuję dane...

Coty

Coty Inc. to marka kosmetyczna założona w 1904 roku przez François Coty.

François Coty /1874-1934/, właściwe nazwisko Joseph Marie François Spoturno, pochodził z Korsyki. Po przeprowadzeniu się do Paryża przyjął bardziej francusko brzmiące nazwisko Coty. François Coty, to znakomity perfumiarz i wizjoner, który do świata perfum wniósł szereg inspirujących zapachów. Wiele z nich stało się popularnymi i nieprzemijającymi klasykami. Perfumy znane pod nazwą Coty mają szerokie grono odbiorców na całym świecie, nie tylko ze względu na wieloletnią tradycję, ale też z uwagi na wysoką jakość produktu.

   

Pierwsze perfumy François Coty, La Rose Jaqueminot, wydane w 1904 roku stały się luksusowym zapachem. Zapakowane w pięknym w swojej prostocie flakonie i ozdobione pozłacanymi etykietami podbiły serca kobiet. François Coty wiedział, że marketing perfum jest tak samo ważny jak jego zawartość. Ta strategia marketingowa odniosła ogromny sukces na rynku krajowym i międzynarodowym. Coty rozpoczął produkcję perfum na masową skalę, do oferty firmy dołączyły również kosmetyki i zestawy upominkowe.

     

Firma Coty była jedną z pierwszych firm, która sprzedawała perfumy, postrzegane jako produkt luksusowy, dla bogatych i mniej zamożnych osób. Zarówno w kunsztownych, jak mniejszych, bardziej prostych opakowaniach. Ozdobne flakony wykonał dla firmy Coty, artysta ceramiki i jubiler Rene Lalique. 

    

Najbardziej znanym zapachem godnym uwagi były perfumy Chypre z 1917 roku. Mieszanka bergamotki, mchu dębowego i labdanum stała się najlepiej sprzedającymi perfumami. Tym samym zainspirowała wiele innych innowacyjnych perfum, które tworzą całą rodzinę zapachów znanych pod nazwą perfum szyprowych.

    

Nazwa firmy Coty obecnie pozostaje na szczycie branży perfumeryjnej. Coty Inc. to międzynarodowa firma, skupiająca wiele znanych na całym świecie firm perfumeryjnych i kosmetycznych.

 

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram