Wczytuję dane...

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych włoskich marek, symbolem czarującego włoskiego stylu i prestiżowej mody wyznaczającej światowe trendy. Dolce & Gabbana to szeroki asortyment wysokiej jakości odzieży, obuwia, torebek, zegarków, okularów przeciwsłonecznych, wyrobów skórzanych, biżuterii, kosmetyków oraz perfum damskich i męskich

      

Dolce & Gabbana, luksusowy dom mody założony został w 1985 roku w Legnano we Włoszech przez włoskich projektantów Domenico Dolce i Stefano Gabbana.

Domenico Dolce pochodzi z Polizzi Generosa, prowincji Palermo na Sycylii. Od dzieciństwa zanurzony był w świecie ubrań. Młody Domenico pracując w rodzinnej fabryce odzieży przebywał w otoczeniu krawców i projektantów, stąd ta bliskość mody Domenico Dolce przerodziła się w późniejszą fascynację. Po zakończeniu studiów wyjechał do Mediolanu, by rozpocząć własną karierę.

Stefano Gabbana urodził się w Wenecji. We wczesnej młodości nie wiązał swojej przyszłości z modą, a z reklamą. Studiował na Wydziale Grafiki na Uniwersytecie w Mediolanie.

Domenico i Stefano poznali się w 1980 roku, pracowali jako niezależni projektanci dla wielu firm w Mediolanie. Tworzyli własne niezależne pokazy, z czasem zaczęli razem współpracować. Ich wielki talent oraz przyjaźń zapracowały na godny podziwu sukces.

         

W październiku w 1985 roku, w światowej stolicy mody w Mediolanie, zaprezentowali pierwszą kolekcję damską pod szyldem Dolce & Gabbana. Kreacje łączyły w sobie piękno włoskiej kobiety z seksapilem właściwym dla ówczesnych gwiazd kina. Pierwsza kolekcja nie zyskała zadowalającej akceptacji publiczności, duetowi brakowało wystarczających środków na wynajęcie modeli i dodatkowe akcesoria. Dopiero kolejna, a dokładnie czwarta kolekcja wywarła znaczący wpływ na włoski rynek mody.

Kampania reklamowa zainspirowana włoskim kinem lat 40-tych XX wieku, na czarno – białych zdjęciach w panoramie Sycylii, odegrała znaczącą rolę w karierze Domenico Dolce I Stefano Gabbana. Jedna z sukienek, zwana sycylijska sukienką The Sicilian Dress została opisana przez prasę modową za jedną ze 100 najważniejszych sukienek, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. Sycylijska sukienka cechuje się cienkimi ramiączkami, dekoltem w kształcie serca, wycięciem w talii i rozkloszowanym dołem.

    

Rok później Dolce & Gabbana otworzyli swój pierwszy sklep w Mediolanie. Zaczęli projektować bieliznę, a także eksportować produkty do krajów Europy, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

W 1992 roku zaprezentowali pierwszą kolekcję męską, a także pierwsze perfumy Dolce & Gabbana dla kobiet, które w 1993 roku zdobyły międzynarodowa nagrodę Perfume Academy za najlepszy zapach roku. Po raz pierwszy tytuł oskarowych perfum został przyznany włoskiej marce.

Męski zapach Dolce & Gabbana pour Homme otrzymał tą sama nagrodę w 1995 roku, tym samym został uznany za najlepszy zapach roku.

W bazie perfum można odkryć ponad 100 różnych kompozycji zapachowych, stworzonych we współpracy z wybitnymi perfumiarzami.

       

Innowacyjne produkty oznaczone znakiem marki Dolce & Gabbana stworzone na podstawie własnoręcznych, oryginalnych projektów cieszą się bardzo dużym uznaniem i popularnością. Symbolizują współczesny luksus Dolce & Gabbana, ich włoski styl i śródziemnomorski temperament.

  

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram