Wczytuję dane...

Escentric Molecules

Escentric Molecules, niemiecka marka perfum niszowych założona w 2006 roku.

Geza Schön, mistrz perfumiarstwa, wprowadził na rynek nietypowe perfumy Escentric Molecules. Po latach eksperymentów tworzenia zapachów zawierających molekułę Iso E Super w niespotykanych proporcjach, przedstawił światu pierwszą serię perfum Escentric Molecules. Seria Molecule 01 i Escentric 01 oparta jest na cząsteczce Iso e-Super, z dnia na dzień stała się perfumeryjnym fenomenem.

Cząsteczka Iso e-Super powstała w laboratoriach International Flavors & Fragrances w 1973 roku. Do 2006 roku była znana tylko perfumiarzom, aż do pierwszej premiery Escentric Molecules. Linia Molecule 01 zawiera czystą molekułę aromatu Iso E Super, linia Escentric 01 złożona jest z wielu naturalnych składników i wzmocniona cząsteczką z numerycznej linii. Substancje zapachowe w Escentric 01 zostały starannie wyselekcjonowane, aby wzmocnić kluczowe właściwości Iso E Super.

    

Po pierwszym komercyjnym sukcesie serii 01 Geza Schön opracował kolejne linie skupiając się na rzadkich cząsteczkach aromatu, czystych i pojedynczych. W 2008 roku wykreował Molekule 02 i Escentric 02 oparte na syntetycznym związku zapachowym ambroxanie, W 2010 roku powstał duet Molekule 03 i Escentric 03 z udziałem molekuły Vetiveryl Acetate. W 2017 roku na rynku pojawiła się seria Molecule 04 i Escentric 04 zawierająca cząteczkę Javanol®. Molekuła Javanol® to cząsteczka drzewa sandałowego nowej generacji powstała w laboratorium w Givaudan. W najnowszej serii Molecule 05 i Escentric 05 z 2020 roku, Geza Schön wykorzystał pojedynczą molekułę cashmeran.

    

Escentric Molecules interpretuje perfumiarstwo jako sztukę chemii. Wykorzystuje składniki, które posiadają tak bogate właściwości aromatyczne, że potrafią istnieć samodzielnie. Escentric Molecules tworzy perfumy na cząsteczkach aromatu, które są wyjątkowe w perfumiarstwie. Siła i niepowtarzalność jednego aromaskładnika jest tak niezwykła, że perfumy na każdej skórze potrafią wyczarować inny zapach zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram