Wczytuję dane...

Giorgio Armani

Giorgio Armani, profesjonalista, wizjoner o inspirującej osobowości, jeden z najlepszych projektantów mody.

Ceniona i lubiana marka Giorgio Armani oferuje wysokogatunkowe ubrania, biżuterię, obuwie oraz unikalne akcesoria. W swojej ofercie posiada również kolekcję znakomitych i ekskluzywnych perfum damskich i męskich.  

          

Giorgio Armani urodził się w Piacenza w północnych Włoszech w 1934 roku. Od najmłodszych lat fascynował się modą. Studiował medycynę w Mediolanie, którą opuścił rozpoczynając karierę na stanowisku asystenta fotografa i dekoratora witryn w sklepach La Rinascente z odzieżą i akcesoriami. W latach 1961 – 1970 pracował w Domu Mody Nino Cerruti zajmując się projektowaniem tkanin, ich wyborem, cięciem, wytwarzaniem i marketingiem.

W 1974 roku Giorgio Armani wraz z Sergio Galeottim założyli własną firmę odzieżową pod nazwą Giorgio Armani S.p.A. W tym samym roku Giorgio Armani zaprezentował pod własną marką pierwszą kolekcję męską, w kolejnym roku na rynku pojawiła się kolekcja damska od Armaniego. Jako pierwszy nadał męskim garniturom mniej formalny charakter. Pozbawił je podszewek, poduszek i sztywnych tkanin wykończeniowych. Swobodne, proste i eleganckie, a tym samym lekkie i dopasowane ubrania bardzo szybko zyskały popularność.

Kolekcje od Armaniego wyróżniają się precyzyjnym wykonaniem, mają wysokogatunkową fakturę i szerokie grono odbiorców. Duży rozgłos marki Giorgio Armani przyniosło wykorzystanie kolekcji ubrań w hollywoodzkim przemyśle filmowym. Projekcje od Armaniego pojawiały się w ponad 100 znanych produkcjach filmowych. Marka Giorgio Armani stała się symbolem ludzi sukcesu i luksusu.

         

Giorgio Armani postanowił również skierować swoje produkty do szerokiego grona mniej zamożnych osób oraz do młodzieży, wkraczających w świat biznesu i mody. Dla nich w 1981 roku otworzył nową linię pod nazwa Emporio Armani. Obecnie Emporio Armani to nie tylko ubrania dla kobiet i mężczyzn, ale również dla dzieci. Wysokiej jakości ubrania od Emporio Armani cechuje niewymuszona elegancja połączona z wygodą ich noszenia. 

    

Wysokiej jakości perfumy, oparte o nowoczesne trendy i wysokie oczekiwania klientów, są bardzo cenione i lubiane. W kolekcji zapachów Giorgio Armani możemy odnaleźć ponad 170 różnych kompozycji powstałych przy współpracy najzdolniejszych perfumiarzy.

Giorgio Armani słynie z nadzoru składu perfum i kosmetyków, jak i ich nazw własnych oraz flakonów i opakowań.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram