Wczytuję dane...

Gucci

Gucci, światowej sławy włoski dom mody z tradycjami, założony w 1921 roku we Florencji przez Guccio Gucciego /1881-1953/. Firma Gucci powszechnie znana jest z wysokiej jakości torebek, ubrań, butów, akcesoriów skórzanych, a także zegarków i luksusowych perfum damskich oraz męskich.

   

Gucio Gucci, syn włoskiego kupca, rozpoczął karierę od sprzedaży toreb podróżnych, walizek i drobnych akcesoriów skórzanych wzorowanych stylem brytyjskim. Wszystkie produkty wytwarzane były ręcznie z doskonałej jakościowo skóry przez najlepszych rzemieślników. Zyskały dużą popularność głównie przez turystów spędzających wakacje we Florencji. Kolejnym sukcesem były rękawiczki, torebki, buty i paski w stylu jeździeckim. Do dzisiaj można znaleźć wiele dekoracyjnych detali w kształcie podkowy, strzemiona i innych elementów nawiązujących do tego sportu.

Na przestrzeni lat torebki i akcesoria skórzane zyskały zaufanie oraz popularność wśród zamożnej klienteli, ceniących wysoką jakość oraz warsztat wykonania.

     

Gucci produkował torby wykonane między innymi ze świńskiej skóry, z zamszu, ze skór krokodyli, a w trudnych latach powojennych z konopi i lnu z dodatkami z bambusa. W 1947 roku zaprojektował torbę bamboo, która rozsławiła włoski dom mody i do dziś należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych produktów firmy.

W kolejnych latach Gucci otworzył sklepy w Rzymie i Mediolanie. Zapoczątkował umieszczanie monogramu firmowego na torebkach, nadając w ten sposób znaczenie marce, jak i rozpoznawalność produktów. Znak firmowy marki Gucci, dwie litery GG, znane są na całym świecie.

W latach 50tych firmę Gucci przejął syn Aldo Gucci i wprowadził na arenę międzynarodową, otwierając sklepy w Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Hongkongu i Tokio. Włoskie produkty uzupełniały stylizację celebrytów i gwiazd wielkiego ekranu.

Pojawiła się kolekcja Flora, na szalach, ubraniach i dodatkach, zawierająca słynne malowidła z elementami fauny i flory z ilustracji jakie wykonał Vittorio Accornero de Testa w latach 60tych. Wzór zawierający 43 odmiany kwiatów, roślin i owadów w projekcie obejmującym ponad 37 różnych kolorów, stał się kultową grafiką Domu Mody Gucci.

       

Do dzisiaj kolekcje Domu Mody Gucci zachwycają bogactwem kolorów, łączeniem tradycji z nowoczesnością, jakością wykonania, dbałością o szczegóły i ekstrawaganckimi pomysłami.

Gucci, to także świat luksusowych perfum damskich i męskich, z których wiele zyskało status legendy wśród kolekcjonerów perfum. Markowe perfumy Gucci powstają we współpracy z mistrzami perfumiarstwa. Pierwsze perfumy damskie Gucci No 1 pojawiły się w 1974 roku, męskie Gucci pour Homme w 1976 roku.

Do znanych kolekcji perfum zaliczamy Envy /1997/, Rush /1999/, Gucci by Gucci Collection /2007/, Flora by Gucci /2009/, Guilty /2010/, Premiere /2012/, Made to Measure /2013/, Flora by Gucci Garden Collection /2012/, Bamboo /2015/, Gucci Bloom /2017/, Gucci The Alchemist's Garden /2019/.

     

Obecnie Guccio Gucci S.p.A. należy do francuskiego konglomeratu marek luksusowych Kering i jest jedną z najbardziej znanych oraz wpływowych marek modowych na świecie.

   

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram