Wczytuję dane...

Hermès

Hermès, francuski luksusowy dom mody, oferujący wyroby skórzane, torebki, ubrania, szale oraz perfumy damskie i męskie.

Hermès – historia marki

Therry Hermès pierwszy sklep z akcesoriami jeździeckimi założył w 1837 roku w Paryżu. Przeniknął do świata francuskiej arystokracji oferując wysokiej jakości rzemieślnicze produkty. Precyzja pracy ręcznej i dbałość o najmniejsze szczegóły wyróżniała podejście marki do wytwarzanych produktów. Solidne i innowacyjne akcesoria jeździeckie zdobyły ogromną popularność w kraju, a także za granicą. Przełomem dla firmy był rok 1967, w którym firma Hermès uzyskała Medal Pierwszej Klasy na Światowej Wystawie.

Materiał i znakomity kunszt rzemieślniczy przekazywany z pokolenia na pokolenie ugruntował pozycję firmy. Marka Hermès należy do najbardziej rozwijających się przedsiębiorstw rodzinnych dóbr luksusowych i jest synonimem francuskiej elegancji oraz wyrafinowania.

Perfumy Hermès

Pierwsze perfumy Eau d’Hermès wykreowane przez utalentowanego, jednego z najważniejszych w historii perfumiarstwa Edmonda Roudnitska, powstały w 1951 roku. Perfumy z nutą delikatnej skóry jak wnętrze torebki Hermès wypełnionymi cytrusami i kwiatami.

Kilka lat później w 1955 roku wydane zostały damskie perfumy Doblis, a w 1961 roku perfumy szyprowo – kwiatowe Caleche, nawiązujące do pięknych w tych czasach powozów konnych i elegancji kobiet. Perfumy skomponował wybitny perfumiarz starej francuskiej szkoły Guy Robert. Zapachy przyjęte z wielkim entuzjazmem wśród francuskiej klienteli, potwierdziły zaangażowanie firmy Hermès  w proces tworzenia perfum. Kolejne znakomite perfumy, jak Amazone, Bel Ami, Hiris, 24 Fauborg, Eau des Merveilles powstawały przy współpracy najzdolniejszych projektantów perfum.

   

W 2004 roku głównym perfumiarzem marki Hermès  został Jean-Claude Ellena, który przyczynił się do rozwoju firmy. Wybitny perfumiarz Jean-Claude Ellena zapoczątkował kolekcję Jardin od wydanych w 2005 roku Un Jardin Sur Le Nil, Voyage d’Hermès, Jour d’Hermès oraz ekskluzywną kolekcję Hermèssence. Największym bestsellerem stały się perfumy męskie wydane w 2006 roku Terre d’Hermès. Należą do jednych z najpopularniejszych i ulubionych męskich zapachów we Francji.

Najnowszą kolekcję perfum damskich Twilly d’Hermès zaprojektowała Christine Nagel, która w 2017 roku przejęła pozycję głównego kreatora zapachów marki Hermès.

Wysokiej jakości perfumy Hermès są wysoko cenione i bardzo lubiane.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram