Wczytuję dane...

Lancôme

Lancôme przyciąga spojrzenie swoją elegancją, wysoką jakością i naturalnym pięknem. Lancôme należy do jednej z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze luksusowych kosmetyków i perfum, reprezentowaną i używaną przez szerokie grono kobiece. Zapachy Lancôme to królewska klasa w świecie perfum.

    

Marka Lancôme założona w 1935 roku przez francuskiego dyplomatę, biznesmena i geniusza perfumiarstwa, Armanda Petitjeana (1884-1969), odzwierciedla francuską elegancję, będąc jednocześnie uwielbianą na całym świecie.

Nazwa Lancôme pochodzi od ruin zamku Le Château de Lancosme. Modyfikacja głoski s na charakterystyczny francuski daszek nadała nazwie dźwięczne brzmienie, które jest znane na wszystkich kontynentach. Symbolem marki stała się róża. Królowa kwiatów we wszystkich kulturach jest odbierana podobnie, jest symbolem kobiecości i miłości.

    

Armand Petitjean zdobył bogate doświadczenie pracując wcześniej w firmie Francis Coty, najbardziej cenionego perfumiarza w tamtych czasach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, współpracy z utalentowanymi kreatorami zapachów i flakonów, a także nowym procesom chemicznym, firma Lancôme odniosła sukces w bardzo krótkim czasie.

    

Pierwsze pięć perfum wykreowanych przez Lancôme - Bocages, Conquete, Kypre, Tendre Nuit i Tropiques - zdobyło uznanie i popularność. Ich premiera miała miejsce na światowej wystawie w Brukseli. Krem Nutrix, pierwszy produkt do pielęgnacji skóry, wprowadzony w 1936 roku, stał się bestsellerem, podobnie jak gama pomadek do ust. W ciągu krótkiego czasu powstała pierwsza fabryka w Courbevoie, a w 1942 roku Armand Petitjean otworzył szkołę Ecole Lancôme, w której kształcono kosmetyczki i ambasadorki. Firma osiągnęła niesamowity sukces, produkcja wyniosła 720 tysięcy flakonów w 1946 roku, a obroty na rynkach zagranicznych przewyższyły te na rodzimym rynku.

    

W 1964 roku Lancôme została przejęta przez światowy koncern kosmetyczny L’Oréal, ale nadal pozostała wiodącą na świecie marką najwyższej jakości. Jej produkty zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Lancôme udowodniło, że piękno kobiety to coś więcej niż tylko wygląd zewnętrzny. To marka, która nie tylko podkreśla naturalne piękno, ale także inspiruje kobiety na całym świecie do odkrywania swojej wewnętrznej elegancji i pewności siebie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram