Wczytuję dane...

Lancôme

Lancôme przyciąga spojrzenie i naturalne piękno. Lancôme należy do jednej z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze luksusowych kosmetyków i perfum, reprezentowaną i używaną przez szerokie grono kobiece, w tym aktorki, modelki, wizażystki i sportsmenki. Zapachy Lancôme to królewska klasa w świecie perfum.

  

Francuski dyplomata, biznesmen i perfumiarz Armand Petitjean /1884 - 1969/ założył firmę Lancôme 21 lutego 1935 r. Jego wizją było stworzenie produktów i marki, która jest w stanie dostarczyć światu tak poszukiwanego ideału francuskiej elegancji. Świat ten nazwał Lancôme.

Nazwa marki zainspirowana została ruinami zamku Le Château de Lancosme. Zamiana głoski "s" na charakterystyczny francuski daszek nabrała w wymowie nazwy dźwięcznego brzmienia, obecnie znanego na wszystkich kontynentach.

Symbolem marki Lancôme została róża. Królowa kwiatów we wszystkich kulturach jest odbierana podobnie, jest symbolem kobiecości i miłości.

   

Doświadczenie w pracy z perfumami Armand Petitjean zdobył pracując wcześniej w firmie Francis Coty, najbardziej cenionego perfumiarza w tamtych czasach.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, nowym procesom chemicznym, współpracy z dobranym personelem kreatorów zapachów i flakonów, firma Lancôme odniosła sukces w bardzo krótkim czasie.

Pięć pierwszych, wykreowanych perfum przez firmę Lancôme, zyskały wielkie uznanie i popularność. Ich premiera miała miejsce na światowej wystawie w Brukseli. Wspaniałe wprowadzenie zapachów Bocages, Conquete, Kypre, Tendre Nuit i Tropiques zainaugurowało godny podziwu i dynamiczny rozwój firmy na rynku krajowym i międzynarodowym. Pierwszy produkt do pielęgnacji skóry, krem Nutrix wprowadzony w 1936 r. stał się bestsellerem, podobnie gama pomadek do ust. Armand Petitjean w tym czasie zbudował pierwszą fabrykę w Courbevoie. W 1942 roku otworzył szkołę Ecole Lancôme, w której kształcono kosmetyczki i ambasadorki. W 1946 roku produkcja osiągnęła wymiar 720 tys. flakonów, a obroty na rynku zagranicznym szybko przekroczyły poziom z rynku rodzimego.

   

W 1964 roku rodzinną firmę Lancôme, a obecnie międzynarodowe przedsiębiorstwo przemysłu kosmetycznego, przejął światowy koncern kosmetyczny L’Oréal. Przedsiębiorstwo Lancôme jest wiodącą na świecie marką najwyższej jakości, której produkty zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Lancôme udowodniło, że piękno kobiety to coś więcej niż wygląd zewnętrzny.

   

W kolekcji zapachów Lancôme możemy odnaleźć około 150 różnych kompozycji powstałych przy współpracy wybitnych perfumiarzy. Do najsłynniejszych należą: Ô de Lancôme  (1969), Magie Noire (1978), Trésor (1990), O Oui! (1999), Poeme (1995), Miracle (2000), Attraction (2003), Hypnose (2005), Magnifique (2008), Tresor in Love (2010), Tresor Midnight Rose (2011), La vie Est belle (2012), La Nuit Tresor (2015).

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram