Wczytuję dane...

Montale

Pierre Montale to niestrudzony podróżnik po krajach Półwyspu Arabskiego. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w perfumeriach w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Katarze. Pierre Montale zainspirowany pięknem i sekretami natury Bliskiego Wschodu, po powrocie do Francji w 2003 roku, założył w Paryżu markę Montale opartą na niszowych perfumach oudowych.

Perfumy Montale to szeroka gama ponad stu różnych kompozycji zapachowych bazujących na zapachach orientalnych, charakteryzujących się intensywną wonią o nieprzeciętnej trwałości i projekcji. Montale kreuje perfumy z wysokiej jakości wyselekcjonowanych naturalnych składników o wysokim stężeniu jak róża, kadzidło, pieprz, mirra, agar, cedr, szlachetne drzewa, madagaskarska wanilia.

    

W najbardziej popularnych perfumach Montale odczuwa się tajemniczy składnik drewna agarowego zwanego oudem. Oud w perfumach wykorzystywany jest tylko z drzew tropikalnych Aquilaria zainfekowanych pewnymi gatunkami grzybów. Z uwagi na wieloletni proces powstawania aromatycznej żywicy, agar należy do jednego z najdroższych pozyskiwanych składników naturalnych w produkcji perfum.

Montale pasjonuje się różami i wnosi do kompozycji zapachowych bogactwo bukietów róż z Francji, Bułgarii, Turcji, Indii i Arabii Saudyjskiej. Delikatna woń kwiatów wzmacnia zmysłowość bukietów i przywołuje piękno różanych orientalnych ogrodów. Podobnie kwiaty pomarańczy, jaśminu i tuberozy, pozyskiwane z Grasse, są bardzo cenione przez firmę Montale, wzbogacają głębię słonecznych damskich kompozycji.

Bergamotka, cytrusy, truskawka, liczi, jeżyna czy malina to również kluczowe składniki Domu Mody Montale. Ich świeżość i kwaskowatość, jak i naturalna słodkość zawarta jest w ponętnych kompozycjach damskich i męskich. Piżmo, ambra, paczula, wetiweria i drzewo sandałowe to szlachetne komponenty głębi perfumowych bukietów Montale.

      

Perfumy Montale ukrywają w sobie miłość do tajemniczych zapachów arabskich z ich drzewną, pikantną i ciepłą aurą oraz wyraźną tonacją nut kwiatowych.

Wszystkie perfumy zapakowane są w aluminiowych opakowaniach. Aluminiowe butelki powszechnie są używane przez perfumiarzy do przechowywania koncentratów perfum. Montale wykorzystując ich praktyczność zarówno z uwagi na wagę, są lżejsze niż szklane, jak i trwałości, mamy pewność, że się nie stłuką, zaprojektował własne perfumeryjne flakony.

Aluminiowy flakon uosabia połączenie luksusowej nowoczesności i perfumeryjnej tradycji.

Niszowe perfumy Montale zapraszają do podróży i odkrycia nowej przygody.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram