Wczytuję dane...

Montale

Historia Pierre'a Montale

Pierre Montale to niestrudzony podróżnik po krajach Półwyspu Arabskiego. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w perfumeriach w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Katarze. Pierre Montale zainspirowany pięknem i sekretami natury Bliskiego Wschodu, po powrocie do Francji założył w 2003 roku markę Montale w Paryżu.

Różnorodność Kompozycji

Montale oferuje szeroką gamę ponad stu różnych kompozycji zapachowych, bazujących na orientalnych nutach, charakteryzujących się intensywną wonią o nieprzeciętnej trwałości i projekcji.

Oud - Tajemniczy Składnik

W najbardziej popularnych perfumach Montale dominuje tajemniczy składnik drewna agarowego znanego jako oud, pozyskiwany z drzew tropikalnych Aquilaria. Wieloletni proces wydobycia aromatycznej żywicy sprawia, że jest to jedno z najbardziej cenionych oraz najdroższych składników naturalnych w produkcji perfum.

Bogactwo składników naturalnych

Montale czerpie z bogactwa natury, wykorzystując wysokiej jakości wyselekcjonowane składniki naturalne o wysokim stężeniu, takie jak róża, kadzidło, pieprz, mirra, agar, cedr, wanilia oraz owoce takie jak bergamotka, cytrusy, truskawka, liczi, jeżyna czy malina. Ich świeżość i kwaskowatość, jak i naturalna słodkość zawarta jest w ponętnych kompozycjach damskich i męskich. Piżmo, ambra, paczula, wetiweria i drzewo sandałowe to szlachetne komponenty głębi perfumowych bukietów Montale.

Miłość do róży

Montale pasjonuje się różami i wnosi do kompozycji zapachowych bogactwo bukietów róż z Francji, Bułgarii, Turcji, Indii i Arabii Saudyjskiej. Delikatna woń kwiatów wzmacnia zmysłowość bukietów i przywołuje piękno różanych orientalnych ogrodów. Podobnie kwiaty pomarańczy, jaśminu i tuberozy, pozyskiwane z Grasse, są bardzo cenione przez firmę Montale, wzbogacają głębię słonecznych damskich kompozycji.

Opakowanie i design flakonu

Perfumy Montale pakowane są w aluminiowe butelki, które łączą w sobie luksusową nowoczesność i tradycję perfumeryjną. Aluminiowe butelki powszechnie są używane przez perfumiarzy do przechowywania koncentratów perfum. Montale wykorzystując ich praktyczność, zarówno z uwagi na wagę, są lżejsze niż szklane, jak i trwałość, dają pewność, że się nie stłuką, zaprojektował własne perfumeryjne flakony.

          

Niszowe perfumy Montale to zaproszenie do podróży i odkrycia nowych przygód, wypełnionych tajemniczymi zapachami arabskimi i bogactwem natury, które przenoszą nas w magiczny świat Bliskiego Wschodu.

    

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram