Wczytuję dane...

Prada

Prada – historia marki

Prada, włoski dom mody z siedzibą w Mediolanie, założony został w 1913 roku pod szyldem własnego nazwiska przez Mario Pradę.

Mario Prada wraz z bratem Martino /znani jako Prada Brothers/ specjalizowali się w projektowaniu modnych i luksusowych wyrobów skórzanych, w tym obuwia, torebek oraz walizek. W 1958 roku firmę przejęła i poprowadziła jego córka Luisa Prada. W 1970 roku do firmy dołączyła wnuczka Muccia Prada, która ostatecznie przejęła firmę w 1978 roku i rozsławiła markę Prady na cały świat.

    

Rola Mucci Prady jest wysoce znacząca i doniosła w działalności firmy, projektantka przyczyniła się w największym stopniu do rozwoju marki Prada. Muccia Prada poszerzyła asortyment oferowanych produktów, wprowadzając linie nowatorskich, luksusowych ubrań haute couture, a także linie pret-a-porter, wysokiej jakości konfekcji szytych i sprzedawanych seryjnie. Kolekcje Mucci Prady zdobyły uznanie krytyków i stały się początkiem budowania własnej linii odzieżowej, którą nieprzerwanie podziwiamy do dzisiaj. 

   

Jeżeli chcesz poznać trendy sezonu, nie opuścisz pokazu Prady – z taką opinią można spotkać się pośród miłośników branży mody. Dwa razy w roku, w lutym i we wrześniu, w mieście Prady odbywają się pokazy odzieży damskiej i męskiej. Mediolan jest jednym z czterech najważniejszych i wiodących miast sektora mody, wymienianych pośród Nowego Jorku, Paryża i Londynu.   

W latach 90-tych XX wieku powstała Prada Group, firma skupiająca przejęte przez Pradę inne renomowane marki, jak Fendi, Jil Sander, Miu Miu. Obecnie Prada posiada ponad 250 sklepów w 65 krajach świata.

   

Perfumy Prada

Prada to nie tylko ubrania, ale także luksusowe perfumy. Od 2003 roku w bazie perfum można odkryć ponad 80 różnych kompozycji zapachowych, w tym serie: Prada Exclusives (2003), Prada Amber (2004), Infusion (2007), Prada Candy (2011), Luna Rossa (2012), Olfactories (2015),  Prada La Femme (2016), Prada L’Homme (2016). Perfumy Prady powstają we współpracy z Danielą Andrier. Jej precyzyjnie dopracowane jakościowo kompozycje zapachowe są pełne finezji, dobrego smaku i wyrafinowania. Daniela Andrier przemienia składniki perfum w aromatyczne i przepiękne bukiety zapachowe.

Bez wątpienia perfumy Prada należą do najlepszych marek perfumeryjnych.

     

   

 

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram