Wczytuję dane...

Prada

Prada, włoski dom mody z siedzibą w Mediolanie założony w 1913 roku, pod szyldem własnego nazwiska przez Mario Pradę.

Mario Prada wraz z bratem Martino (Prada Brothers) specjalizowali się w projektowaniu modnych i luksusowych wyrobów skórzanych, w tym obuwia, torebek i walizek. Mario Prada był zdania, że kobiety nie powinny odgrywać większej roli w biznesie, nie pozwolił na wejście do firmy żadnej kobiecie z rodziny. Po jego śmierci w 1958 roku, firmę przejęła i poprowadziła jego córka Luisa Prada, w 1970 roku do firmy dołączyła wnuczka Muccia Prada, która ostatecznie przejęła firmę w 1978 roku i rozsławiła markę Prady na cały świat.

   

Rola Mucci Prady jest wysoce znacząca w działalności firmy, projektantka najbardziej przyczyniła się do rozsławienia marki Prady. Muccia Prada rozszerzyła asortyment o linie nowych produktów, kolekcji unikalnych, luksusowych ubrań nazywanych Haute couture (z fr. wysokie krawiectwo) oraz asortymentu pret-a-porter, konfekcji szytych i sprzedawanych seryjnie. Kolekcje Mucci Prady spotkały się z entuzjazmem krytyków i stały się początkiem budowania własnej linii odzieżowej, którą nieprzerwanie podziwiamy do dzisiaj. 

Jeżeli chcesz poznać trendy sezonu, nie opuścisz pokazu Prady – z taką opinią można spotkać się pośród miłośników branży mody. W mieście Prady, w Mediolanie corocznie, w lutym i we wrześniu odbywają się pokazy odzieży damskiej i męskiej. Mediolan jest jednym z czterech najważniejszych i wiodących miast sektora mody, wymienianych pośród Nowego Jorku, Paryżu i Londynu. 

     

W latach 90-tych XX wieku została założona Prada Group, skupiająca wykupione przez Pradę inne znane marki, jak m.in. Fendi, Jil Sander, Miu Miu (nazwa Miu Miu pochodzi od pseudonimu Mucci). Prada posiada ponad 250 sklepów w 65 krajach świata.

Obecnie Prada to nie tylko ubrania, ale również luksusowe perfumy. Od 2003 roku w bazie perfum można odkryć ponad 80 różnych kompozycji zapachowych, w tym serie: Prada Exclusives (2003), Prada Amber (2004), Infusion (2007), Prada Candy (2011), Luna Rossa (2012), Olfactories (2015),  Prada La Femme (2016), Prada L"Homme (2016). Prada perfumy powstają we współpracy ze znaną twórczynią perfum, Danielą Andrier. 

 

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Śledź nas na Instagram