Wczytuję dane...

Hugo Boss

Hugo Boss to produkty o wysokiej jakości, nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Nowoczesna i wysokogatunkowa odzież, wykonana z dobrej jakości materiałów, jaki i trwałe, eleganckie perfumy, są poszukiwanymi dobrami nie tylko na rodzimym rynku.

 

Hugo Boss AG, jest niemieckim przedsiębiorstwem z siedzibą w Metzingen, zajmującym się produkcją markowej odzieży oraz wód perfumowanych i toaletowych z podziałem na marki: Hugo, Boss i od 2004 roku Baldessarini. Firma powstała w 1924 roku, jej nazwa pochodzi od imienia założyciela firmy Hugo Ferdinanda Bossa, który w wieku 39 lat rozpoczął działalność od założenia szwalni, szyjąc roboczą odzież dla pracowników policji i poczty.

W 1948 roku, po odejściu Hugo Ferdinanda Bossa, firmą zarządzał zięć Eugen Holy, a w 1969 roku przedsiębiorstwo przejęli wnukowie: Jochen i Uwe Holy, którzy z powodzeniem zmienili firmę i umieścili ją w segmencie luksusowym. Marka Hugo Boss szybko stała się znana nie tylko w Europie. Doskonała znajomość marketingu oraz wyczucie trendów w modzie, pomogły Jochenowi i Uwe Holy uczynić z firmy Hugo Boss międzynarodową markę. Pierwszymi ambasadorami byli słynni kierowcy samochodów wyścigowych oraz amerykański aktor, Sylwester Stallone.

 

Przez długie lata Hugo Boss utożsamiany był tylko z modą męską. Były to wyroby odzieżowe na rozmaite okazje, od formalnych, przez codziennego użytku, po sportowe. Dopiero w 1998 roku do kolekcji ubrań Hugo Boss wprowadził modę damską.

 

Przełomowym wydarzeniem dla firmy był rok 1985, gdy po raz pierwszy ukazały się męskie perfumy z nadrukiem logo marki Hugo Boss. Aromatyczne perfumy Boss Number One, do dzisiaj stale w produkcji, stały się ulubionym i legendarnym zapachem tej marki.

Nie można zapomnieć, aby wymienić najbardziej znany zapach od Hugo Boss, jakim jest potocznie zwany Szary, Number 6, Grey Boss, Boss Number Six, a ich właściwa nazwa to Boss Bottled No. 6. Klasyczne perfumy, pełne pasji i męskiego stylu, na każdą okazję. Wprowadzone zostały na rynek w 1998 roku i doczekały się wielu wariacji, a wszystkie z nich zasługują na uznanie.

Sortuj według: Wyświetl po produktów

Polub nas na Facebook

Śledź nas na Twitter